Ned. Herv. Kerk.

Naam                                                              Intrede          Herkomst           Vertrek        Vervolg
ds. H.A. Vos                                                  ??-??-1587      Kamperveen    ??-??-1603     IJsselmuiden.
ds. G. Goijkerus (Georgius)                     ??-??-1612       kandidaat         ??-12-1623    afgezet.
ds. L. Hiddink (Lambertus)                     ??-??-1624   Ens-Emmeloord  ??-??-1640     overleden.
ds. P. Plancius (Petrus)                           15-10-1640      kandidaat        08-09-1648    Veghel.
ds. T. Kempe (Theodorus)                      ??-??-1648        kandidaat         ??-??-1666     overleden.
ds. J. Schaffer (Johannes)                      ??-??-1667        kandidaat         ??-??-1692     overleden.
ds. IJ. Fabricius (IJsbrand)                      ??-??-1693        kandidaat         ??-??-1705     overleden.
ds. A. van Toren (Adrianus)                    ??-??-1706        kandidaat        02-07-1726   overleden.
ds. P. van Driesch (Petrus)                      07-09-1727    Amsterdam     19-05-1769   overleden.
ds. L. Asman (Lambertus)                       15-10-1769    Zwolle                06-03-1772   overleden.
ds. L. Ebbinge (Lambertus)                    13-09-1772     Peize                 11-08-1782    Hasselt
ds. W.C. Carsten (Warner Christiaan)  01-12-1782    Hoogeveen      04-02-1799   overleden.
ds. H.A.J. Calkoen                                     06-07-1800     kandidaat         31-10-1813   Gasselternijveen
ds. A. Visch (Adam)                                  19-06-1814     kandidaat         31-05-1819    Zuidwolde (Dr.).
ds. L. van der Horst                                  07-11-1819     Kwadijk             23-02-1823    Schermerhorn.
ds. H. Lambers                                          16-11-1823     Abbekerk           27-09-1833    ambt neergelegd.
ds. H. Rietveld Creijghton                     09-03-1834     kandidaat          03-04-1842    IJsselmuiden-Grafhorst.
ds. J.W.G.R. Schorse                                31-07-1842     kandidaat         17-03-1850     Almelo.
ds. B.R. Damste (Barteld Roelof)        04-08-1850     kandidaat         27-04-1873     Waal-Koog (Texel).
ds. J. van Gesseler                                   12-10-1873      kandidaat        30-06-1878     Colmschate.
ds. A. Reiners (Arnoldus)                       03-11-1878      Geesteren       23-10-1881     Zuidwolde (Dr.).
ds. A. Jonker                                              05-02-1882     Nunspeet         25-10-1885    Tjerkgaast.
ds. E. Weidner (Everardus)                    23-05-1886     Haarlo               29-04-1888    Altforst-Appeltern.
ds. W. de Leeuw (Wouter)                     25-08-1889     Oosterwolde  28-04-1895    Altforst-Appeltern.
ds. G.H. Locher (Gerrit Hendrik)          01-05-1898      Elspeet             20-10-1901    Nieuw en St. Joostland.
ds. K. Hielkema                                         07-09-1902      Harich               26-05-1907    Kampen.
ds. J.P. van Leusden                                22-09-1907      Utrecht             05-01-1913    Minnertsga.
ds. G. Tichelaar (Gerrit)                          31-03-1913      Nijland              18-11-1917    Klundert.
ds. M. Niemijer (Meindert)                   11-08-1918       ’t Woudt           04-07-1926   Werkhoven.
ds. J.G. Abbringh (Jan George)           11-01-1931       Groningen       30-04-1933    Papendrecht.
ds. J. de Lange (Jacob)                          15-09-1935       Huizen               28-04-1946   Nunspeet.
ds. C. Treure (Cornelis)                          06-10-1946       Rotterdam       01-04-1951   Ederveen.
ds. A.J. Jorissen                                       03-06-1951       Rijssen               25-09-1955   Oudshoorn.
ds. L. Doppenberg                                   23-09-1956      Putten               15-01-1967   Nunspeet.
ds. J. Maasland                                         24-09-1967      Sliedrecht         12-12-1971   Middelharnis.
ds. J.J.W. Mouthaan                                03-04-1972     Bleskensgraaf  25-07-1976   Nunspeet.
ds. L.C. Talsma                                           09-01-1977     ’s-Gravenhage  26-08-1990   Rouveen
ds. H.J. Donken (Huibregt Jakob)       09-12-1990      IJzendoorn       28-04-2002  Zijderveld.
ds. M. Kreuk (Marco)                              16-03-2003      Polsbroek           27-09-2009  Noordhorn Saaksum.
ds. C.J. Overeem (Cornelis Jan)          27-06-2010     Veenendaal        15-02-2015  Zegveld.
ds. P. de Jager (Pleunis)                        12-06-2016     Lexmond              heden.

De kerk van Wilsum (1050-1150) is de oudste kerk van Overijssel, de van oorsprong katholieke kerk was gewijd aan de heilige sint Lambertus. Lambertus was bisschop van Maastricht, zijn naamdag is 17 september, hij is patroon van o.a. linnenwever, boeren en landbouwers. Na de reformatie werden de roomse kenmerken verwijderd en werd de religie Nederduits Gereformeerd wat later Nederlands Hervormd werd. De naam Lambertus kerk was behoorlijk ingeburgerd, want nog begin 17de eeuw sprak men nog in een akte van de Lambertus kerk.

Het oudste gedeelte van de kerk is de toren met het schip. Het Gotische koor werd in de 14de eeuw gebouwd. In de 15de eeuw werden de zijmuren verhoogd en de gewelven aangebracht, de Romaanse venster werden vervangen door de spitsboogvensters.

In 1902 werd de huidige consistorie aangebouwd.

Na de grondige renovatie van 1981/1982 kwamen veel oorspronkelijke kenmerken weer tevoorschijn. De schilderingen werden zichtbaar, enkele grafzerken en wijdingskruizen. Ook de ruimte onder de toren werd weer opengemaakt.